Inventura BEKO
ve skladu MOSSu

 
Lednice, pračky, sušičky, myčky – spočítali jsme 40 000 kusů

Bez manka a bez ztráty kytičky. První digitální inventura na MOSSu.O víkendu 23. – 24. 11. jsme přepočítávali bílou techniku společnosti BEKO. Díky tomu jsme nenarušovali nakládky a vykládky ve všední dny, a na vše byl větší klid. Navíc BEKU bude v prosinci vrcholit prodejní špička, proto chtěli mít inventuru hotovou ještě před ní.

Jednalo se o první digitální inventuru na MOSSu, zboží jsme načítali pomocí čteček kódů. Dosud jsme chodili s papírem a tužkou, ale doba nových technologií si žádá své. Ukázalo se to jako dobrý krok – inventura byla mnohem rychlejší a přesnější, nic jsme nemuseli přepisovat a vše krásně odsýpalo.

Sklad jsme rozdělili na osm dílů, každý dostal na starost jeden skladník, kterého doprovázel zaměstnanec Beka. Do výšek je zvedali kluci na pěti retracích, podporu dělali i kolegyně a kolegové z kanceláře logistiky. Nakonec jsme měli 70 souborů skenů, které jsme porovnali se záznamy v systému. Za sobotu jsme přepočítali 40 tisíc kusů zboží! A kromě drobností a několika záměn bylo vše v naprostém pořádku, bez manka. To nám potvrdil i dohled z externí auditorské firmy.

Děkujeme všem, kdo s inventurami pomáhali. Chápeme, že jde o nutnou povinnost, ale zvládáme to bezvadně a navíc bývá i sranda a pošmákneme si.