Nákaza
v Evropě

 
Koronavirus

Aktualizované informace k našim opatřením, která se týkají šíření nového typu koronaviru – jak postupujeme v MOSSu?

Aktualizace 3. 3. 2020

Máme jednu velkou prosbu na všechny – zachovávejme prosím klid. Virus se šíří a mediální panika je o to větší. Na chřipku v ČR ročně zemře kolem 2000 lidí. I kdyby v ČR nějaké oběti byly, je to zlomek z nakažených, který je obvyklý i u jiných nemocí. Nicméně panika, která se strhla, nás nutí reagovat:

Naši řidiči jsou vybaveni dezinfekcí, sehnali jsme i obyčejné respirátory (které budou chránit okolí, pokud by řidič virem nakažený byl) a jednorázové gumové rukavice. Je to preventivní opatření – někteří naši zákazníci vyžadují, abychom je zavedli. U některých zákazníků vám budou měřit při vstupu do areálu teplotu – spolupracujte prosím. Přepravy vyhodnocujeme individuálně, sledujeme doporučení státních institucí:

  1. Státní zdravotnický ústav http://www.szu.cz/
  2. Ministerstvo zahraničních věcí  – aplikace Drozd pro ty, kteří cestují do zahraničí https://drozd.mzv.cz/
  3. Interaktivní mapa výskytu koronaviru, aktualizovaná 2x denně, je zde: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Doporučujeme mýt si více ruce, používat dezinfekci, cítíte-li se obecně nemocní, běžte k lékaři.  Neexistuje povinnost hlásit se po návratu ze severní Itálie, jde pouze o doporučení ministerstva zahraničí. Stále platí, že do ohnisek nákazy nejezdíme (ani bychom se tam nedostali) – do Itálie pouze pro zákazníky, ne nahodilé přepravy. Pokud máte podezření na koronavirus, nechoďte k lékaři, zavolejte mu a on vás nasměruje + info nám, prosím.

Vzhledem ke 14denní inkubační době a obecnému vývoji v Evropě předpokládáme, že se situace ve všech státech bude ještě zhoršovat, tzn. bude více nakažených. Zatím nám koronavirus jen bere čas a ztěžuje naši práci. Pevně věřím, že se to přežene a budeme se moci plně soustředit na práci v normálním prostředí.

S aktualitami se opět přihlásím. Díky za pochopení. a spolupráci v této situaci.

Petr Šťastný, generální ředitel MOSS logistics s.r.o.

Protože se celosvětově řeší problémy s koronavirem a onemocnění se objevilo i v evropských státech, uvádíme, jak se to dotýká nás v MOSSu.

aktualizace 25. 2. 2020

V první řadě prosím nepanikařme. Vše podrobně sledujeme, bavíme se se zákazníky, situace se mění z minuty na minutu. Oběti v Itálii byli všichni lidé kolem 80 let, oslabení i jinými nemocemi.  Bohužel jediné opatření, které nyní na koronavirus mohou odborníci nařídit, je karanténa, proto jsou v Itálii odřízlá některá města a lidé izolováni. Jen to šíření viru může zabránit.

Jak na to budeme reagovat v MOSSu?

Na dispečinku budeme pečlivě vyhodnocovat destinace, kam řidiče posíláme, a v žádném případě nebudou jezdit do ohnisek tohoto onemocnění. O tomto jsme informovali i naše zákazníky.

Do Itálie budeme jezdit pouze pro naše stálé zákazníky, nahodilou práci brát nebudeme.

Přesto prosím řidiče o součinnost při přepravách, které pojedeme. Budu rád, když svým dispečerům poskytnete info, jak to na místě vypadá, abychom mohli pracovat s přesnými informacemi od očitých svědků. Neříkáme, že nebezpečí nehrozí. Hrozí podobně jako nákaza chřipkou nebo jinými nemocemi. Koronavirus je kapénková infekce, šíří se vzduchem.

Obecně se prosím snažte vyhýbat akcím s velkým množstvím lidí, nenakupujte v obchodech. Dodržujte základní hygienu – používejte dezinfekci, myjte si pečlivě ruce. Dezinfekce bude k dispozici na všech pobočkách. Pokud budete mít i svoji, určitě si ji vezměte. Upozorňujeme, že obyčejná rouška před nákazou nechrání.

Pokud by se cokoliv stalo (zavření hranic apod.), uděláme, co bude v našich silách, abychom řidiče dostali domů.

Budu pravidelně informovat o tom, jaké kroky v tomto směru podnikáme.

Děkuju vám všem za pochopení a šťastnou cestu!

Petr Šťastný, generální ředitel MOSS logistics s.r.o.