Nový logistický
areál

 
Nový sklad

Postavili jsme nový skladový areál v Hustopečích poblíž dálnice D2. Terminál s administrativním zázemím a parkovištěm pro nákladní i osobní auta se nachází poblíž stávajícího sídla firmy. Rozloha skladu je 10 500 m² s kapacitou 19 000 paletových míst.

23. července 2020

„Poptávka po logistických službách a skladování je obecně veliká, a naše současné sklady už nestačí. Vidíme v tomto směru obchodní potenciál, proto jsme se rozhodli nové logistické centrum vybudovat,“ uvádí generální ředitel MOSS logistics Petr Šťastný. V moderních skladových prostorách o velikosti dvou fotbalových hřišť nabídne firma kompletní logistické služby od dopravy, uskladnění, manipulace, vyskladnění a expedici zboží. „Stavbu naštěstí komplikace kolem šíření koronaviru nezdržely. Museli jsme jen zpřísnit hygienická a bezpečnostní opatření,“ přibližuje Šťastný.

Nová hala pojme zboží současných zákazníků MOSS logistics z oblasti domácích spotřebičů a bílé techniky včetně e-shopu s potřebami pro domácnost a automotive. Ty doplní noví klienti jak z oblasti automotive průmyslu, tak i z ostatních odvětví výroby. S novou halou se o více než třetinu zvýší objem skladových prostor, které MOSS logistics využívá. K dosavadním 25 500 m² plochy přibude dalších 10 500 m².

Moderní hektarová hala splňuje veškeré zásady bezpečnosti, je vybavena regálovým systémem a manipulační technikou Jungheinrich včetně indukčně vedených vysokozdvižných vozíků, sprinklerovým protipožárním zabezpečením a úsporným zónovým osvětlením. „V projektu jsme mysleli i na citlivé začlenění do krajiny – na opláštění skladu jsou použity různé odstíny šedé barvy, které ve vlnách opticky tříští velkou plochu budovy,“ dodává Šťastný. Splynutí areálu se zeleným okolím pomůže i několik stovek stromů a přes tisíc keřů v celkové hodnotě přes 1,5 milionu korun. Retenční nádrž počítá se záchytem dešťové vody z velkých ploch.

MOSS logistics přijme do nové haly další pracovníky, zejména skladníky. „Nejprve se tam přesunou někteří zaměstnanci ze stávajících skladů. Jinak zatím přijmeme jen několik nových lidí, a nábor bude postupný,“ přibližuje personální ředitelka MOSS logistics Karolína Kudělková.

Příprava projektu trvala více než čtyři roky, samotná stavba pak jeden rok. Sjednaná cena i termín realizace byly dodrženy. Stavbu, jejíž náklady přesáhly 250 milionů korun, financuje Česká spořitelna, zapojena je i Evropská investiční banka. Generálním dodavatelem byla hustopečská společnost Buildsteel. Investor se maximálně snažil zapojit do realizace projektu místní firmy. Vybavení administrativní části zajistily taktéž české značky, např. TON, Bomma nebo Rako. Generálním projektantem logistického centra byl Ateliér Zlámal a technický dozor investora vykonávala firma Investinženýring.

Stavba v číslech:

  • bylo přemístěno 80 000 m3 zeminy a štěrkodrtí
  • nataženo 39 km silových a 24 km datových kabelů
  • položeno 6 km potrubí
  • položeno 26 000 m2 venkovní dlažby

Poznámka pro editory:

MOSS logistics patří mezi desítku největších logistických firem v Česku, má 250 nákladních aut a zaměstnává 460 lidí. Je to ryze česká firma s českými majiteli i kapitálem, důležitý zaměstnavatel v regionu. Zákazníkům nabízí kompletní logistické služby, to znamená mezinárodní a vnitrostátní přepravu a skladování. Nejčastějšími destinacemi jsou Německo a Francie, dále Itálie, Rakousko, země Beneluxu. Druhým pilířem společnosti je skladování s dodatečnými službami, jako je expedice a rozvoz zboží do prodejen nebo zákazníkovi. Obrat společnosti za rok 2019 činil 952 milionů korun.

Kontakt pro média:

Eva Ondrůjová
Tisková mluvčí MOSS logistics s.r.o.
tel. 777 471 158
eva.ondrujova@mosslogistics.cz
www.mosslogistics.cz