Obměna
vozového
parku

 
Obměna vozového parku

Další nový vůz na lehké řadě.

Novou dvanáctitunu převzal v pondělí 24. září 2018 mossácký řidič lehké řady Aleš Nosál. Vozidlo Iveco s maximální nosností až 5 tun mu předal technik Tomáš Řezanina. Zbrusu nové Iveco cargo s vlekem bude vyjíždět zejména do západní Evropy.

Dělo se tak v rámci pravidelné obměny vozového parku – letos v MOSSu postupně obměníme 35 aut a 15 návěsů napříč menšími auty, kamiony či soupravami. Větší obměnou procházejí auta na trutnovské pobočce, kde měníme starší Iveca za vozy značky Volvo. V Hustopečích zase nahrazujeme některé kamiony tandemovými soupravami, které se pro náklady našich zákazníků hodí lépe. Lehká řada, tzn. menší auta, která vozí lehčí náklady, prochází také zásadnější obměnou – týká se jak aut, tak vleků.

Do konce roku 2018 plánujeme dodat na pobočky v Trutnově a Hranicích dvě dodávky Iveco Daily, na níž by řidiči jezdili a současně si rozšiřovali řidičský průkaz o skupinu C+E. Po jeho získání by se pak přesunuli na kamion.

MOSSácká flotila zahrnuje téměř 300 nákladních vozidel od dodávek do 3,5 tuny, přes plachtové dodávky s větší tonáží, lehčí soupravy s různými typy vleků, kamionů a tandemových souprav.

Alešovi přejeme mnoho bezpečných kilometrů bez nehod!