Postavíme
nový sklad

 
Nový sklad začne fungovat v létě 2025

 

Stavbu další skladovací haly jsme zahájili v jihomoravských Hustopečích poblíž dálnice D2. Terminál rozšíří logistický areál, který jsme uvedli do provozu v roce 2020. Rozloha nového skladu bude 12 500 m² s kapacitou 19 800 paletových míst. „Před čtyřmi lety jsme postavili terminál, který jsme v podstatě ihned zaplnili zbožím našich zákazníků. Poptávka po skladování zůstala veliká, proto v tomto oboru vidíme i nadále velký obchodní potenciál,“ uvádí generální ředitel MOSS logistics Petr Šťastný. Doplňuje, že stavba klade důraz na udržitelnost v oblasti energetické, hospodaření s vodou či výsadby zeleně. V moderních skladových prostorách o velikosti dvou fotbalových hřišť nabídneme kompletní logistické služby od dopravy, uskladnění, manipulace, vyskladnění a expedici zboží.

HALA ROZŠÍŘÍ TERMINÁL 2

Výstavba udržitelného areálu dodrží nejvyšší ekologické standardy s důrazem na využívání alternativních zdrojů energie. Na střeše nové haly instalujeme solární panely, které zajistí zhruba třetinu denní spotřeby elektrické energie. „Je pro nás důležité, aby naše stavby splynuly s krajinou, proto vysázíme dalších 700 stromů a keřů. Na opláštění skladu použijeme odstíny šedé barvy, které ve vlnách opticky roztříští plochu budovy,“ přibližuje Šťastný. MOSS logistics rovněž využije retenční nádrž k zachytávání dešťové vody a její navracení do krajiny postavenou v roce 2020.

VYSOKÉ NAPĚTÍ

Postavíme udržitelný sklad s manipulační plochou pro osobní i nákladní auta. Uvnitř bude i zázemí pro zaměstnance jako je denní místnost či toalety. Pro administrativu, jídelnu a šatny využijeme zázemí na současném terminálu 2. Při zpracování projektu bylo nutné vyrovnat se s přenosovou soustavou vysokého napětí, jejíž dráty nad touto částí pozemku procházejí. Pod ní je ochranné pásmo, kde úřady nepovolují stavět. Příjezd k nové hale je plánovaný po stávající infrastruktuře, na níž se nový sklad napojí. Generálním dodavatelem stavby je společnost Buildsteel, která zvítězila ve výběrovém řízení. Stavbu, jejíž náklady přesáhnou 200 milionů korun, financuje Česká spořitelna.

MÍSTO PARKOVIŠTĚ SKLAD

Původní plán byl postavit na tomto pozemku parkoviště pro nákladní auta, na které máme pravomocné stavební povolení. „Protože jsme nechtěli zvyšovat provoz na páteřní silnici v Hustopečích a kvůli snížení počtu vozidel není parkoviště již potřeba, dostal zelenou záměr vybudovat sklad pro naše místní obchodní partnery,“ vysvětlil Šťastný.

Poznámka:

MOSS logistics patří mezi desítku největších logistických firem v Česku, má 200 nákladních aut a zaměstnává 360 lidí. Je to ryze česká firma s českými majiteli i kapitálem. Zákazníkům nabízí kompletní logistické služby; mezinárodní a vnitrostátní přepravu a skladování. Nejčastějšími destinacemi jsou Německo a Francie, dále Itálie, Rakousko, země Beneluxu. Ve skladových halách v Hustopečích a Kuřimi uskladní zákazníkům přes 40 000 europalet. Obrat společnosti za rok 2023 činil 863 milionů korun.