Zákaz
kamionů v Praze

 
Postoj MOSS logistics k zákazu kamionů v Praze

Postoj MOSS logistics k zákazu kamionů v Praze

Hustopeče 6. února 2018 – Zákaz vjezdu pro kamiony, který dnes odsouhlasil pražský magistrát, by se významně dotkl například všech kamionů, které směřují z D1 na dálnici D8, na Hradec Králové nebo Mladou Boleslav.

 

„Když se na jednom místě vjezd kamionů zakáže, zákonitě se to musí projevit jinde – třeba na nedokončeném pražském okruhu nebo v městech v okolí Prahy,“ říká generální ředitel dopravní firmy MOSS logistics s tím, že by se cesta samozřejmě prodloužila a není jisté, zda by pražský okruh a ostatní komunikace tento nápor zvládly.

Paradoxně může pražský zákaz ovlivnit i vzdálenější města jako je Havlíčkův Brod nebo Kolín. „Kamiony se budou snažit Praze zcela vyhnout, a sjedou z dálnice už na Vysočině. To by mohlo zintenzivnit provoz na hlavních tazích přes Vysočinu, kudy budou na sever země směřovat,“ dodává Šťastný.

„Samozřejmě rozumíme, že místní lidi trápí znečištěné ovzduší a hluk, který velká auta způsobují. Na druhou stranu není připravené náhradní řešení nebo alternativní trasy, které by umožnily vyhnout se tomuto místu bezpečně,“ uzavírá Šťastný.

 

Poznámka pro editory:

MOSS logistics je dopravně logistická společnost z jihomoravských Hustopečí. Zaměstnává 500 lidí, z toho 320 řidičů nákladních aut. Nejčastějšími destinacemi, kam auta firmy vyrážejí, jsou Německo, Francie, Itálie a země Beneluxu. Obrat MOSS logistics za rok 2016 činil 867 milionů korun.

Kontakt pro média

Eva Ondrůjová
Specialistka komunikace
MOSS logistics, s.r.o.
+420 777 471 158
eva.ondrujova@mosslogistics.cz

www.mosslogistics.cz