Opustili nás
dva kolegové

 
Vzpomínka na dva skvělé muže

 

Velký smutek zavládl počátkem května na MOSSu. Krátce po sobě jsme ztratili dva skvělé kolegy řidiče, férové chlapy, životní optimisty Honzu Němce z lehké řady a Zdeňka Tišla z jihlavské pobočky. Oba dva odešli příliš brzo, v plné síle – ani jeden ještě neměl 50 let. Je nám to nesmírně líto – MOSS přišel o dva parťáky, úžasné řidiče a kamarády. O to větší bolest musejí prožívat jejich nejbližší, kteří ztratili manžela, partnera, tatínka nebo dědečka. Oběma rodinám vyjadřujeme upřímnou soustrast.

Honza Němec v MOSSu pracoval skoro 10 let. Patřil k nejspolehlivějším řidičům, byl nesmírně pracovitý a obětavý. K tomu všemu jsme ho snad nikdy neviděli naštvaného, i nadávat uměl s úsměvem. Původní profesí kuchař byl pověstný tím, jak si na cestách vyvařoval. Své blízké zásoboval fotkami nazdobených talířů, za které by se nemusela stydět žádná hospodyňka v plně vybavené kuchyni. Honza byl požitkář – uměl si užít jídlo stejně jako cestování. Vždycky se měl na co těšit, poznávání byla jeho vášeň. Je nám nesmírně líto, že zemřel ve svých 48 letech.

Zdeňka Tišla si budeme v MOSSu pamatovat jako řidiče, který byl velký profík. Charakterizovala ho rozvážnost a spolehlivost stejně jako Honzu. V MOSSu se často podílel na testování nových typů aut. Nechyběl na žádné firemní akci, uměl si užít grilovačku i pobavit se na vánočním večírku. Miloval svoji rodinu, byl pyšný na všechny své děti a vnučku. Byl vášnivým cyklistou, jako divák fandil na biatlonu v Novém Městě. V Dobroníně na Vysočině, kde bydlel, se aktivně podílel na veřejných akcích a společenském životě v obci. Zdeněk navždy odešel jen několik dní před svými 50. narozeninami.

Prosím, věnujme oběma našim kolegům tichou vzpomínku. Děkujeme.