Zákaz předjíždění
na D1 a D2

 
Do levého pruhu už jen někde

 

Řidiči, dávejte si prosím pozor na předjíždění kamionů na dálnicích v České republice. Policie se na tento přestupek zaměřuje čím dál víc a taky tresty za něj bývají veliké. Nasazuje nejmodernější techniku, natáčí dálnici z dronů.

Zákaz se týká téměř celé D1 od Brna na Prahu a v opačném směru. Silničáři začali osazovat značky v polovině listopadu a během zimy má být hotovo. Možnost předjetí budou mít velká auta pouze v místech, kde má dálnice tři pruhy a ani tam nebudete smět do levého. Na dálnici D2 už v mnoha místech platí zákaz nyní, a to rovněž v celé délce od Brna až k hranicím v obou směrech. Zákaz je časově omezen na většině úseků pouze na denní dobu mezi 6:00 ráno a 22:00 večer, na některých úsecích pak již od páté hodiny ranní. Řidičům proto doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost sledování dopravního značení.

Trestem za porušení zákazu je vždy správní řízení, policisté neudělují pokuty na místě. Možné tresty pak jsou pokuta 5 – 10 000 Kč a ve správním řízení řidič může přijít o řidičský průkaz na půl roku až rok.

 

Zdroj_https://mytocz.eu/cs/news-20231114

https://mytocz.eu/cs/news-20231114