Nový
sklad
MOSSu

 
Megahall – nový sklad MOSSu

V červenci 2019 jsme poprvé kopli do země. Začali jsme se stavbou nového logistického centra, které se bude skládat z hektarové haly, nové administrativní budovy a parkoviště pro osobní i nákladní auta.

Reportáž České televize o stavbě Megahall ze srpna 2019 najdete ZDE.

Z výběrového řízení vzešel generální dodavatel, kterým je společnost Buildsteel s.r.o. Dohodli jsme se na financování projektu s naší bankou, tj. s Českou spořitelnou, a do financování bude zapojena i Evropská investiční banka. Celý projekt jsme postavili tak, že si na sebe sám vydělá a nebude muset být „dotovaný“ z jiných činností MOSSu.

Dodavatelská firma má na realizaci 365 kalendářních dní. Pokud nás nezdrží počasí nebo jiné komplikace, o prázdninách 2020 bychom mohli logistické centrum otevřít. Zatímco projektovou část měl na starosti Jiří Kadrnka, dohled nad realizací přebírá Tomáš Teplý, který taky bude za naši společnost výstavbu nového areálu koordinovat.

Se začátkem stavby odstartovala i nejsložitější etapa: „vdechnout“ novému centru život, najít nové kolegy a nové obchodní partnery. To vše nás v následujících měsících čeká. Je to velká výzva pro vedení naší firmy a zejména pro divizi logistiky, která se stavbou nového areálu v mnohém posílí. Věříme, že nás posune zase o něco dále a upevní naše postavení silného hráče na evropském trhu dopravy a logistiky.

S logistikou máme mnoholeté zkušenosti, naši obchodní partneři jsou s našimi službami spokojeni. Stavíme moderní skladovací halu, v pořadí osmou v Hustopečích. Víme, jak na to, a přejeme si, aby byla naší novou chloubou. Je jisté, že noví kolegové budou pracovat v příjemném a přátelském pracovním prostředí.

Detaily ke stavbě jsou k dispozici ve starším článku ZDE.